Co cechuje udany ogród?

0
4333
views

Każdy z nas marzy o pięknym i urzekającym ogrodzie. Niestety bardzo często dzieje się tak, że ogród który posiadamy dalece odbiega od tego wymarzonego. Co takiego się stało, że poszło nie tak. Jakie cechy powinien posiadać wymarzony i udany ogród, czy można go jeszcze poprawić?

Aby ogród był udany…

Już na wstępie powiemy, że udane ogrody cechuje specjalnie wyselekcjonowana roślinność, przemyślana kompozycja, dbałość o detale oraz… specjalnie wydzielona przestrzeń (ogrody funkcjonalne) oraz nie dominująca, ale komponująca się z całością architektura ogrodowa. Nie można też zapomnieć o trawniku, ten powinien być naturalny, nie straszyć sztucznością i nie sprawiać wrażenia przycinanego nożyczkami. Ogród to natura bliska człowiekowi.

Zadbaj o roślinność

Udane ogrody to przede wszystkim starannie dobrana roślinność. Ciężko temu zaprzeczyć, ponieważ roślinność w ogrodzie powinna być odpowiedzią na zastane warunki glebowe oraz klimatyczne. W zależności od stopnia nasłonecznienia, rodzaju gleby, ilości opadów oraz sąsiedztwa innych roślin należy dobrać odpowiednie byliny oraz krzewy.

flowers-1446589_640
Magnolia pięknie kwitnie na wiosnę, a latem gwarantuje upragniony cień. pixabay.com

To samo tyczy się trawników, gdyż te nie tylko uzupełniają, ale w wielu wypadkach koncentrują uwagę. Starannie dobrana trwa odwdzięczy się soczystą zielenią, odpornością na skrajności wiosenno-letniej aury, a także będzie łatwa w odpowiednim utrzymaniu. Zaleca się z tego względu zakładanie trawników metodą tradycyjną, gdyż w ten sposób trawa lepiej adaptuje się do zastanych warunków, jest bardziej odporna na upał i suszę.

rush-348481_640
Ogród bez trawnika to nie ogród, tak po prostu. pixabay.com

Dodatkowe funkcje

Ogród przestał tylko ładnie wyglądać, a w zasadzie poza ładnym wyglądem wymaga się od niego czegoś jeszcze. W ogrodzie powinniśmy móc się zrelaksować, odpocząć, zaszyć się, a także spędzić czas z rodziną oraz pozwolić naszym dzieciom na beztroską zabawę. Z tego względu we współczesnym projektowaniu ogrodów bardzo liczy się jego funkcjonalność. Przekłada się to również na naszą świadomość, ponieważ obecnie ogród, gdy  sobie go wyobrażamy, to natura przeznaczona dla nas.

Dlatego koniecznie zadbaj o to, aby twój ogród był udany i taki jak sobie wymarzysz. Wybierz profesjonalistów z firmy ale-ogrod.com.pl z Łodzi. Firma zajmuje się tworzeniem unikalnych i niepowtarzalnych ogrodów, które posiadają wszystkie cechy udanych ogrodów. Są piękną i wyszukaną kompozycją oraz pozwalają na aktywne spędzanie czasu.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/liftnet-company/domains/martexdesign.pl/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008