Drzwi roletowe do pokoju – czy warto?

0
6062
views

Oszczędność miejsca czy nie możność pełnego otwarcia drzwi powoduje, że szuka się różnych alternatyw. Jedną z nich są drzwi roletowe. Jak to działa i jakie są alternatywy dla tego rodzaju drzwi?

Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków, a gdy w mieszkaniu brak miejsca to staje się na głowie, aby móc choć trochę zyskać przestrzeni. Jednym zastosowań jest montaż drzwi roletowych, jak to działa? Drzwi roletowe to nic innego jak drzwi składane w formie harmonijki, rzadko choć zamiennie używa się określenia drzwi roletowe.

Sam mechanizm drzwi harmonijkowych jest dość jasny, drzwi zwijają się w formie harmonijki. Takie rozwiązanie ma ogromną zaletę, gdyż jest ogromną oszczędnością miejsca, a także środków.

Dużym minusem drzwi harmonijkowych jest niski poziom izolacji akustycznej. Drzwi te są cieńsze, posiadają załamania i zgięcia i w tych miejscach znacznie bardziej przepuszczają hałas. W ten sposób znacznie trudniej o prywatność, gdyż wszelkie hałasy łatwiej wnikają do pomieszczenia oraz z pomieszczenia.

Jeszcze inną alternatywą są drzwi przesuwne. Drzwi przesuwne mogą być umieszczone w specjalnej wnęce, albo wzdłuż ściany. Rozwiązaniem zdecydowanie bardziej estetycznym jest montaż drzwi, które po „otwarciu” chowane są we wspomnianej wnęce. Niestety tego typu drzwi nie dadzą się zamontować w każdym pomieszczeniu, gdyż może zabraknąć miejsca na montaż suwnic. Poza tym drzwi dobrze izolują akustyczne, pozwalają na zachowanie prywatności oraz ciszy.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/liftnet-company/domains/martexdesign.pl/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008