Jak dobrać rolety do pokoju?

0
1567
views

Wiele już napisano na temat rolet i tego jakie rolety należy wybierać, aby pasowały do całości wyposażenia naszego domu. Wydaje się, że zmieniające się trendy związane z aranżacją wnętrz powodują, że temat ten nigdy nie zostanie wyczerpany. Zaraz dowiecie się dlaczego…

Do jakich wnętrz nie pasują rolety?

Jak się okazuje rolety nie pasują do wszystkich typów wnętrz. Mowa tu przede wszystkim o wnętrzach z klasyczną dekoracją, w której rolety totalnie nie pasują, gdyż psują wygląd i wprowadzają uzasadniony niepokój. Oczywiście są również wnętrza eklektyczne, które łączą w sobie różne style, przede wszystkim przeszłość i nowoczesność, jednak rolety są tym elementem wnętrz, który pasuje raczej do salonu, o nowoczesnym i raczej minimalistycznym wystroju.

Nie należy wybierać rolet do wnętrz, w których dominują klasyczne elementy dekoracyjne. Oczywiście istnieją też rolety rzymskie, które stworzone zostały w nawiązaniu do tradycyjnych. To czego się wystrzegać, to takiego urządzenia, aby nie wprowadzać niepotrzebnego niepokoju do naszego domu.

Wybierz piękne rolety w Rzeszowie z firmą Verdon.

Nowe style, które pozwolą na zainstalowanie rolet

Nowe style w architekturze wnętrz pozwalają na coraz większe modyfikacje wystroju różnych pomieszczeń – jadalni, salonu, czy sypialni. Rolety wskazane są przede wszystkim do sypialni, z tego względu, że przepuszczalność światła jest znacznie mniejsza niż zasłon czy stor. A jak się to ma w przypadku innych pomieszczeń?

Style, które pozwalają na zastosowanie rolet – modernistyczny/nowoczesny, wnętrze w stylu loft czy wnętrze w stylu skandynawskim. Minimalizm tych stylów pozwala na swobodne zastosowanie tej typu przesłony okiennej. Ograniczenia mogą wynikać z kolorystyki, gdyż ta w tych stylach ma być albo ciemna albo jasna. Ostatecznie jednak należy stawiać na praktyczność rolet, gdyż z tego względu zostały zaprojektowane.

Dlatego dobierając rolety do pokoju czy innych pomieszczeń warto przede wszystkim zwracać uwagę na ich praktyczność, a nie przede wszystkim kierując się atrakcyjnym wyglądem.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/liftnet-company/domains/martexdesign.pl/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008