Jak kupić dobre okna?

0
4074
views

Zanim kupimy okna powinniśmy poświęcić odpowiednią ilość czasu na zapoznanie się ze wszystkimi danymi technicznymi okna. Najważniejszy w tym względzie jest parametr związany z przenikaniem ciepła i jego magazynowaniem. Ważny jest również rozmiar profili oraz wypełnienie przestrzeni między szybami.

Na rynku mamy dostępne różne rodzaje okien: drewniane, pcv, aluminiowe, stalowe oraz połączenie tych technologii konstrukcyjnych. Klienci indywidualni najczęściej wybierają okna pcv, a następnie w kolejności drewniane. Głównym kluczem wyboru jest cena, ale nie zawsze jest to czynnik przeważający.

Zarówno okna pcv oraz drewniane posiadają swoje mocne i słabe strony. W przypadku uszkodzenia okna drewnianego istnieje możliwość naprawy rysy lub wgniecenia, w przypadku uszkodzenia profilu okna pcv, najczęściej jego naprawienie jest już niemożliwe i kłopotliwe. Okna drewniane wymagają również okresowych konserwacji, takiej wady nie posiadają okna pcv. Najważniejszym jednak argumentem przemawiającym za oknami pcv są ich wysokie parametry izolacyjne i jakościowe, a także możliwość zakupu w różnych wariantach kolorystycznych i imitujących drewno.

Na co zwracać uwagę przy zakupie okien?

Przy zakupie okien liczy się kilka bardzo ważnych elementów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ramę okienną, ilość komór oraz sam profil. Najlepszym izolatorem ciepła jest powietrze, dlatego sama konstrukcja ramy oraz profili ma w tym względzie kolosalne znacznie.

Co się tyczy samych profili (koniecznie trzeba zwrócić uwagę na klasę profili A,B,C) warto zwrócić uwagę na grubość ścianek zewnętrznych, gdyż w dużej mierze wpływa to na stabilność okna, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz odporność na zmiany temperatur, a także ma decydujące znaczenie na izolację akustyczną.

Nowoczesne okna to także odpowiednio dobrane uszczelki, które przy całkowitym domknięciu gwarantują szczelność co bezpośrednio przekłada się na izolację ciepła, hałasów, niweluje mostki termiczne.

Zalecamy także przyjrzeniu się ilości płatów szybowych, obecnie producenci oferują okna trzyszybowe, co podnosi ich walory izolacyjne. Dodatkowymi opcjami są zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, anty wyważeniowe oraz przed dziećmi.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/liftnet-company/domains/martexdesign.pl/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008