Jak udekorować dom przed świętami?

0
4413
views

Zbliżające się święta Bożego Narodzenie zawsze są jedyne w swoim rodzaju. Rodzina i bliscy, wszyscy w jednym miejscu, świętujący narodziny Zbawiciela. Jakże wzniosły jest to moment, szczególnie gdy wcześniej odpowiednio zadbamy o to, aby nasz dom pachniał świętami i urzekał niezwykłymi dekoracjami.

Jak dekorować dom z zewnątrz?

Dekoracja domu z zewnątrz to nie specjalnie trudnej zajęcie. Warto zadbać o odpowiednio długi przedłużać, zabezpieczyć przed deszczem i wilgocią styki i kupić uprzednio odpowiednie lampki, które można stosować na zewnątrz. Jeśli o każdy detal zadbaliśmy to spokojnie możemy wziąć się za dekorację drzewka (o ile posiadamy) lub fasady budynku.

Na szczęście w Polsce panuje minimalizm, jeśli idzie o ozdoby zewnętrzne, panuje raczej skromność i gustowność. Dobrze, żeby ten zwyczaj pozostał niezmieniony w naszym kraju. Na zewnątrz domu sprawdzają się lampki w postaci wiszącej lub otaczającej taras lub balkon. Sporo osób decyduje się na jemiołę lub prostą wiązankę ze świerku.

Co zrobić z wnętrzem?

Wszystko zależy od tego jak obecnie mamy udekorowany dom. Jeśli posiadamy nowoczesną aranżację wnętrza wówczas nie będą pasować nam klasyczne dekoracje i odwrotnie. Wśród najczęściej wybieranych ozdób przodują stroiki świąteczne, serwetki, lampki, małe choinki, wiązanki i bombki. Wiele osób decyduje się na przygotowanie specjalnie zaaranżowanej stajenki z odpowiednimi figurkami. Nie może też zabraknąć świerkowych wiązanek.

Zastosowane aranżacje nie powinny być przytłaczające i dominujące, a raczej powinny stanowić uzupełnienie wnętrza. Nie można przesadzać z ilością, gdyż polskie święta cechuje swoisty minimalizmy i prostota. Nie lubimy zbyt dużej ilości ozdób, nie lubimy być bombardowani świętami. Polacy bardzo cenią sobie tradycję, lubimy i ją pożądamy. Mile widziane są tradycyjne formy zdobienia, rękodzieła (ale także z umiarem).

Na choince bożonarodzeniowej nie powinno zabraknąć pachnących pierników, czymże byłyby święta bez tych przepysznych ciastek? Wyglądają one okazale i wbrew pozorom wcale nie są takie proste, ich odpowiednie zdobienie jest zajęciem trudnym i mozolnym. Pamiętajmy także, że nie zależnie od wystroju naszego wnętrza nie może w nim zabraknąć całego tego klimatu jaki tworzy wzajemna serdeczność.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/liftnet-company/domains/martexdesign.pl/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008