Łazienka w stylu loft?

0
4332
views

Styl industrialny wdziera się do restauracji, barów oraz do mieszkań. Coraz większą furorę robi również w kuchniach, a ostatnio także pojawia się w łazienkach. Czy warto decydować się na aranżację łazienki właśnie w tym stylu?

Co wyróżnia styl loft?

Styl loft to przede wszystkim industrialny sposób na wykończenie wnętrz. Dużo surowego materiału, betonu, szkła, drewna czy cegieł doskonale oddaje efekt takiego wnętrza. Podłogi mogą być wykończone drewnem lub specjalną wylewką, która może być pokryta specjalną żywicą. A barwy? Wnętrze w stylu loft to wnętrze monochromatyczne, a także z wyposażeniem nie odbiegającym od tej konwencji.

Czy adaptować ten styl do łazienki?

Z pewnością ten styl nie sprawdzi się w małych łazienkach, które urządzone w ten sposób będą odbierane jako nie wykończone i nieestetyczne. Małe łazienki wymagają przede wszystkim przemyślanej kompozycji i właściwego zagospodarowania i tak małej przestrzeni. Styl loft dobrze sprawdzi się w nieco większych pomieszczeniach, przynajmniej 6-8 metrowych.

W takiej łazience znajdziemy wystarczająco miejsca na zamontowanie wanny wykonanej z żeliwa. Może być nie zabudowana i na specjalnie przygotowanym podeście. Należy jednak ukryć rury i brodzik, gdyż ten może wyglądać nieestetycznie. Dodatkowo meble czy wieszaki na ręczniki czy szlafroki można specjalnie zaprojektować i wykończyć typowo designerski (króluje kolor szary lub czarny), mogą być z drewna, lecz najlepiej sprawdzą się z metalu.

Ciekawy przykład aranżacji w stylu loft: http://www.homplex.pl/aranzacje/lazienek/aranzacja-lazienka-braz-industrialny-surowo-szary-9058578.htm

Również lampy i oświetlenie w łazience powinno nawiązywać do stylu, ale koniecznie ma być wystarczająco jasne, aby pomieszczenie nie było za ciemne. Lustra mogą posiadać odpowiednie ramy z drewna lub stali. Jakie jeszcze dodatki można zastosować? Np. stylowe dywaniki, kosze na śmieci oraz meble na niezbędne przybory łazienkowe.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/liftnet-company/domains/martexdesign.pl/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008