Niedługo przyroda budzi się do życia – zadbaj o ogród

0
5204
views

Początek marca zwiastuje początek sezonu ogrodniczego, nie trać zatem czasu i już teraz zaplanuj to, co chcesz zrobić.

Wertykulacja trawnika

Trawnik jak co roku wymaga szczególnej pielęgnacji. Wertykulację można wykonać prostym narzędziem jakim są widły, lecz można do tego używać bardziej finezyjnych rozwiązań. Grabie także powinny sobie z tym poradzić. Wertykulacja i nakłuwanie darni pomoże trawie się ukorzenić, poprawi jej natlenienie i zwiększy gęstość korzeni. Spowoduje również lepsze nawodnienie trawy, a tym samy pozwoli jej lepiej rosnąć i wyrównać niedostatki.

Pielęgnacja ogrodu najważniejsza przed sezonem

Posprzątaj rabatki, usuń stare liście, jeśli przechowywałeś jakieś rośliny w piwnicy lub innych zaciemnionych i chłodnych miejscach – najwyższa pora, aby sobie o nich przypomnieć. Mniej więcej w drugiej połowie marca, należy ruszyć z tymi pracami, aby rośliny mogły zdążyć się ukorzenić. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu ich przed przymrozkami, nie chcemy, żeby rześkie wiosenne poranki rozprawiły się z naszymi roślinami.

Należy także usunąć zaschnięte i zgniłe liście oraz pozbyć gałęzi. Wszystkie te prace należy wykonać jeszcze w marcu. Pierwsza dekada kwietnia jest już ostatnim sygnałem na wykonanie prac pielęgnacyjnych.

Udany ogród co go cechuje? Przede wszystkim ciągła dbałość i pielęgnacja i to o każdej porze roku. Możemy pewne prace wykonać sami lub zlecić to profesjonalnej firmie.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/liftnet-company/domains/martexdesign.pl/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008