Rolety czy plisy? Czym przysłaniać okna w Białymstoku?

0
1685
views

Plisy czy rolety? Większość z nas bez namysłu stwierdzi, że rolety, lecz po dłuższym zastanowieniu się może okazać się, że wybór nie jest tak oczywisty. Rolety mają pewne ograniczenia, których nie mają plisy. Działa to też w drugą stronę, plisy również nie wszędzie się sprawdzą, za to jeden jak i drugi sposób zasłaniania okna może dodać naszym wnętrzom niecodziennej estetyki.

Plisy, jakie mają zalety a jakie wady?

Plisy są popularnym sposobem zaciemnień wnętrz  kontroli przepływu promieni słonecznych, lecz nie tak popularnym jak na przykład rolety czy żaluzje. Naszym zdaniem są bardziej atrakcyjne wizualnie od klasycznych żaluzji czy verticali. Niezaprzeczalną zaletą, która wynika ze sposobu ich montażu i obsługi, że mogą się dostosowywać do każdego okna, czyli do okna o nawet bardzo niestandardowym kształcie i rozmiarze. Niezależnie czy jest to trapez, trójkąt i inny wymysł projektanta. Dodatkowo pozwalają zakryć dowolny fragment okna co w przypadku rolet jest niewykonalne.

Minusy? To na pewno brak możliwości kontroli natężenia świata. W przypadku plis albo rozwijamy część plisy albo całość. Wtedy wówczas zasłaniamy ten fragment okna, który chcemy. W tym wypadku gorzej jest z kontrolą zaciemnienia w domu.

Rolety, za i przeciw?

Rolety są przede wszystkim proste w montażu, powszechne i skuteczne. Jednak w swej prostocie są jakby pierwowzorem, z którego czerpał wynalazca plisy. W przypadku najprostszych rolet zasłaniamy zawsze okno od jego górnej części. Problemem jest również zastosowanie w przypadku okien o niestandardowych kształtach. Objawieniem są za to rolety typu dzień – noc, które naszym zdaniem są najlepszym typem rolet dla domu. Pozwalają na kontrolę zaciemnienia i natężenia światła, a do tego są niezwykle eleganckie i nowoczesne.

Rolety czy plisy w Białymstoku? Wciąż nie możesz wybrać? Przejdź na naszą stronę http://skarbiec.tiu.pl/Plisy-29.html wybierz to co dla Ciebie najlepsze!

Reasumując, co wybrać?

Wybór zależy głównie od gustu i tego co nas bardziej przekonuje. Z technicznego punktu widzenia zarówno plisy jak i rolety doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Są eleganckie i gustowne, a także są ciekawą ozdobą niejednego okna. W przypadku okna o niestandardowym kształcie rolety odpadają już na wstępie, zaś w przypadku okien do salonów warto wybrać plisy ze względu na możliwość zastosowania ładnego i wyszukanego płótna. Cóż, możliwości jest wiele warto zobaczyć co bardziej przypadnie nam do gustu.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/liftnet-company/domains/martexdesign.pl/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008