Wrzesień w ogrodzie – o czym należy pamiętać?

0
4161
views

Wrzesień jest idealnym miesiącem, aby rozpocząć przygotowania do następnego sezonu. W tym miesiącu najlepiej nasadzać nowe rośliny, a także przesadzać. Jeśli wszystkie prace wykonamy poprawienie, to nasz ogród w kolejnym roku będzie jeszcze piękniejszy.

Zabiegi pielęgnacyjne drzew i krzewów

Wrzesień (również październik) to idealny miesiąc, aby nasadzać nowe drzewa oraz krzewy, a także iglaki. Nasadzone w ten sposób drzewa i krzewy będą miały dużo czasu przed zimą, aby się przyjąć i przygotować do coraz to niższych temperatur. Wrzesień to również ostatni termin na przycinanie żywopłotów.

Dobry czas na sadzenie roślin cebulowych

Wrzesień to również idealny czas na przesadzanie roślin cebulkowych, które źle znoszą niskie temepratury (szczególnie przygruntowe przymrozki) oraz nasadzanie tych, które na wiosne będą kwitnąć (a zimują w gruncie) np. przebiśniegi, krokusy, śnieżynki czy tulipany. Rośliny cebulowe można dodatkowo zabezpieczyć przed gryzoniami oraz szkodliwym działaniem grzybów.

Idealny czas na założenie trawnika

Wrzesień jest również bardzo dobrym miesiącem na założenie trawnika, niezależnie czy jest to trawnik z siewu czy z rolki. Niższe temperatury, słabsza moc słońca powoduje, że w glebie zostaje więcej wilgoci co przyczynia się do lepszego wzrostu i ukorzenienia trawy.

W tym miesiącu można także przeprowadzić wszelkie prace regeneracyjne i renowacyjne trawnik.

Pielęgnacja i zabezpieczenie roślin wodnych

Wrzesień to też odpowiedni czas na właściwe zabezpieczenie roślin wodnych oraz samego oczka wodnego. Niektóre rośliny należy wykopać i zabezpieczyć w piwnicy. Inne z kolei np. kalie można przyciąć tuż nad korzeniami. W drugiej połowie miesiąca warto pomyśleć o odpowiedniej siatce, którą można przykryć oczko wodne i w ten sposób zabezpieczyć je przed spadającymi liśćmi.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/liftnet-company/domains/martexdesign.pl/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008